7 gün boyunca her gün bu karışımı yerseniz ne olur?

20-02-2019

Bal ve tarçın, popüler bir tatlandırıcı ve harika bir baharat haline gelmenin yanı sıra eski tıbbi ürünlerdir. Tarçın ve balın birlikte neler yapabileceğini görünce şaşıracaksınız. Etkilerini öğrenince ilk yardım çantanızda bile bulundurmak isteyeceksiniz.

1. Mucize kilo kaybı
Günde bir kaşık tarçın ve bal alın, ılık suya koyun, Sabahları aç karnına için. Düzenli bir şekilde bu karışımı tüketirseniz diyetinize olumlu anlamda katkı sağlarsınız.

hızlıca içip yağ solmasını izleyin. Diyetin iyileştirilmesini ve egzersiz miktarını arttırmayı içermeyen çoğu kilo verme projesinde olduğu gibi, bal / tarçın diyeti gerçek olamayacak kadar iyi geliyor. Ve kanıtlar gerçekten buna işaret ediyor. Şekeri, işlenmiş yiyecekleri azaltarak ve egzersiz yaparak kalori yakarak diyetinizi geliştirmeye çalışın.

2. Düşük kalp hastalığı riski
Tarçın ve bal, kalp hastalıklarında bir belirteç olan kronik enflamasyonla savaşır. Sadece bal ve tarçın, HDL (iyi) kolesterolü arttırırken LDL (kötü) kolesterol ve trigliserit seviyelerini azalttığı yapılan araştırmalar sonucu ortaya konmuştur. Hem tarçın hem de bal, kalbe kan dolaşımını artıran ve pıhtıları önleyen antioksidanlarla doludur.

3. Yaraları iyileştirir
Bal, yüzyıllardır yaraları tedavi etmek için kullanılmış bir doğal şifacıdır. Hem bal hem de tarçın bir araya geldiğinde antibakteriyeldir ve enflamasyonu azaltır. Tarçın ve balının birlikte en iyi kullanımlarından biri diyabetik ayak ülserlerinin tedavisidir.

4. Kan şekerini düşürür
Diyabetik ayak ülserlerinin tedavisine ek olarak tarçın ve bal, şeker hastalığının önlenmesine ve şeker hastalarının kan şekeri seviyesinin azaltılmasına yardımcı olabilir. Tarçın, şeker artışını azaltır ve insülin duyarlılığını arttırır. Balın kan şekeri seviyeleri üzerinde şekerin kendisinden daha az etkisi vardır. İkisini tatlandırıcılar için bir alternatif olarak kullanmak kan şekerini kontrol etmede yardımcı olur.

5. Parkinson ve alzheimer riskini azaltır
Tarçın ve bal ikilisinin, parkinson ve alzheimer konusunda etkisi hala labaratuvar ortamında araştırılıyor. Tam olarak kanıtlanmasa da tarçının nöronları ve hastalığın kilit noktaları olan diğer beyin fonksiyonlarını koruduğu yönünde olumlu sonuçlar alındı.

6. Kansere karşı koruyucu
Labaratuvar ortamında yapılan araştırma sonucu tarçın özlerinin kanser hücrelerinin ve tümörlerinin büyümesini önleyebileceğine dair göstergeler ortaya çıktı. Tarçın kolon kanserine bağlı enzimleri detoksifiye edebilir ve daha fazla büyümeye karşı koruyabilir. Hem tarçın hem de bal antioksidanlarla dolu olduğundan kolon kanserine karşı koruyabilirler.

7. Öksürük kesicidir
Bal dekstrometorfandan daha etkili bir öksürük önleyicidir. Tarçın ayrıca antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir, bu yüzden bir kaşık tarçın ve bal alarak soğuk algınlığını önleyebilirsiniz.

 

Alıntı.

Aynı kategoriden diğer haberler
İnsanlık 44 yılda hayvanların yüzde 60'ını yok etti! Dünya Doğayı Koruma Vakfı yetkilisi Mike Barrett "Uy...
Hedeflerinize ulaşmak için hazır olun. Hedefiniz ne olursa olsun onu elde etmek için bazı stratejiler var. Anl...
Aşık olmak, işinizde başarıya ulaşmak, spor yaparak vücudunuzu güzelleştirmek istiyor olabilirsiniz, bunların hepsi...
Ay'a ayak basan ilk insan olan ABD'li astronot Neil Armstrong'un eşyaları düzenlenen bir açık artırma...
Çevre bilimciler ilk kez dünya üzerinde denizde ve karada el değmemiş olarak nitelendirilecek bölgeleri...
İşte Hindistan cevizi yağının bilmediğiniz 15 faydası… Hindistan cevizi yağı orta zincirli yağ asitleri (MCFA)'n...
Uzmanlara göre, son dönemlerde görülen pek çok hastalığın nedeni, stres ve kaygı.Kişisel gelişim u...
Nöroloji Uzmanı Dr. Aylin Öztürk “Aşırı soğuk ya da sıcak hava, yüksek nem oranı, fazla kuru hava, ...
Sürekli yorgun ve halsiz hissediyorsanız nedeni aslında düşündüğünüzden çok daha farklı ...
Grip aslında sürekli karşılaşılan bir hastalık olduğu için kış aylarında doğal karşılanabiliyor. Ancak devam eden...
Yeni Vizyon 2071 Gençlik Derneği tarafından Erzurum’da düzenlenen Uçurtma Şöleni ve Genç...
Yazmak, okumaktan farklı olarak çok daha ayrıntılı ve bilinmeyen yönlerin ortaya çıkmasıyla sonuçla...
Fransız nanorobotik uzmanlar, yeni bir mikrorobot sistemi kullanarak dünyanın en küçük evini yaptı. Evi...
Kars gravyerinin ünü, Türkiye sınırlarını aşıp Hong Kong’a kadar ulaşıyor. Ona bu şöhreti kazandıra...
En Çok Okunanlar
Magazin.com.tr derleme haberlerden oluşmaktadır. Yayınlanmasını sakıncalı gördüğünüz haberler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.