Breaking Bad Filmi Jesse Pinkman Karakterine Odaklanacak

20-02-2019

Breaking Bad’in beyazperde uyarlamasıyla ilgili detaylar açığa çıkmaya başladı. Film, dizinin kaldığı yerden devam edecek ve Aarron Paul’un canlandırdığı Jesse Pinkman karakterine odaklanacak.

Bugün gündüz saatlerinde Vince Gilligan’ın, New Mexico’da Breaking Bad filmi için çalışmalara başladığını ve çekimlerin çok yakında başlayacağının haberini aldık; sizlerle paylaştık. Tüm dünyada büyük ilgi gören ve televizyondan beyazperdeye taşınan diğer projelerin aksine olumlu yorumlar alan bu konuyla ilgili yeni haberler de hızla yayılmaya başladı. İlk haberde, filmle ilgili yalnızca logline paylaşılmış ve filmin kaçırılan bir adamın içinde bulunduğu durumdan kurtulmaya çalışmasına odaklanacağı bilgisini vermiştik. Slashfilm’in az önce özel olarak çıktığı yeni habere göre ise film, dizinin yayınlanan son bölümünün devamı olacak ve Jesse’nin bu bölüm sonrasında yaşadıklarına odaklanacak. Her ne kadar, dizinin sona ermesinin ardından Bryan Cranston‘ın canlandırdığı Walter White karakteri daha ön plana çıkarılıyor olsa da, Jesse Pinkman’ın yaşadığı dönüşüm, iyi ile kötü arasındaki ince çizginin bu karakter üzerinden resmedilmesi dizinin temas ettiği en önemli noktalardandı.  Saul Goodman’ı odağına alan Breaking Bad spin-off’u Better Call Saul’un başarısını da göz önüne aldığımızda, Vince Gilligan’ın, Breaking Bad evrenindeki birçok karakteri ince eleyip sık dokuyarak yarattığını söyleyebiliriz. Bu sebeple, dizinin en önemli karakteri olan Jesse Pinkman’ın, hikâyenin devamında neler yaşadığını göreceğimiz bu bir nevi devam filmiyle ilgili şimdiden umutlanabiliriz.

Walter White, Breaking Bad Filminde Yer Alacak mı?

Breaking Bad’in kaldığı yerden devam edecek bir uzun metraj film söz konusu olunca, oklar ister istemez Walter White karakterine çevriliyor. Bu konuyla ilgili konuşan Bryan Cranston, kendisine ulaşan bir senaryo olmadığını söylese de Gilligan’ın istemesi hâlinde bu projede rol almaktan büyük mutluluk duyacağını söylüyor. Dizinin, son bölümünü düşünecek olduğumuzda bu pek mümkün gözükmüyor. Fakat, film süresince kullanılabilecek flashback benzeri sahneler için Cranston’a ihtiyaç olacak mı, bunu kestirmek şimdilik mümkün gözükmüyor.

Bir parantez de Aaron Paul’la ilgili açabiliriz. Breaking Bad sonrası, birçok dizi oyuncusunun başına geldiği gibi Paul’un da popülaritesinde büyük bir düşüş yaşandı, dizi süresince birçok ödüle layık görülse de dizinin sona ermesinin ardından bir daha böylesine önemli bir projede, böyle önemli bir rolde yer alamadı. Oysa, sadece Breaking Bad’deki performansı dahi Paul’un ne denli iyi bir oyuncu olduğunu gözler önüne sermeye yetiyor. Umarız, bu film hem Breaking Bad hayranlarını mutlu eder hem de Paul’un kariyerinin yeniden yükselmesini sağlar.

Çekimleri önümüzdeki günlerde başlayacak olan filmle ilgili ortaya atılan bir diğer iddia ise televizyon filmi olabileceği yönünde. Ancak, bu konuyla ilgili henüz teyit edilmiş bir bilgi bulunmadığını eklemekte fayda var. Kısa süre içerisinde filmle ilgili daha fazla detaya ulaşabileceğimizi tahmin ediyoruz.

Alıntı

Aynı kategoriden diğer haberler
1947 yılında başarılı bir bankacı olan Andy Dufrense aynı başarıyı evliliğinde gösterememektedir ve eşi tarafından başka...
1912'de ilk seferinde buzdağına çarparak batan efsanevi lüks yolcu gemisi Titanik'in aslına uygun olarak ...
Gerilim türünde sinema tarihinin en iyi 20 filmini Popcorn okuyucuları için derledik. İşte mutlaka izlenilme...
Çektiği muhteşem filmlerle haklı bir şöhret elde eden kurgu uzmanı Christopher Nolan’ın, Interstaller filmi...
Müslüm Gürses'in hayatını konu alan "Müslüm" filminin açılış hafta sonu gişe ra...
Usta yönetmen Martin Scorsese ile Oscarlı yıldız Leonardo DiCaprio 'The Killers of Flower Moon' 6. kez birlikte ...
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 2016 yılında düzenlenmeye başlayan İKSV Galaları, kasım ayında h...
Kuzuların Sessizliği filmindeki Dr. Hannibal Lecter'in gerçek olabileceğini hiç düşündün&uum...
Her bölümünde farklı bir karakter için “Kesin katil bu!” diyeceğiniz, birbirinden gizemli v...
İstediğiniz kadar nefret edin, unutmak ya da geçmişinizi gömmek isteyin: Öyle ya da böyle, doğup bü...
Tuco (çirkin), üzerine ödül konulmuş bir kanun kaçağıdır. Keskin nişancı Blondie (iyi) adlı kovb...
2. Dünya Savaşı yıllarının Nazi Almanya'sında girişimci bir Alman Oskar Schindler, askeriye için metal kaplar...
Tutsak, Güney Amerika’da zengin bir iş adamının doğum gününe katılan ve burada rehin alınan ünl&uum...
Cesuryürek'te, William Wallace yaşanan büyük acılar sonrası yeniden memleketi olan İskoçya’ya...
En Çok Okunanlar
Magazin.com.tr derleme haberlerden oluşmaktadır. Yayınlanmasını sakıncalı gördüğünüz haberler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.