Dr. Hannibal Lecter'in gerçek olabileceğini hiç düşündünüz mü?

15-02-2019

Kuzuların Sessizliği filmindeki Dr. Hannibal Lecter'in gerçek olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bunu düşünmek bile yeterince ürkütücüyken bu karakterin aslında gerçek olduğunu söylesek? İşte tarihin en soğukkanlı katili Albert Fish'in hayatı...

Albert Fish, 19 Mayıs 1870'de 32 yaşındaki Ellen ile 75 yaşındaki Randall Fish'in çocukları olarak dünyaya geldi. 5 yaşındayken babasını kaybetti, annesinin maddi durumu iyi olmadığı için yetimhaneye gönderildi. Burada kaldığı sürece defalarca işkence gördü.

Çocuk yaştayken dışkı yemeye başladı. Bir çocuğa tecavüz etmeye çalışırken annesi tarafından yakalandı, para cezasına çarptırıldı. 1910 yılında 35 yaşındayken ilk cinayetini işledi, 19 yaşındaki bir genci öldürdü.

1920 yılına kadar 15 cinayet işlediği düşünülen seri katil kendine de çeşitli işkenceler yapıyormuş. Kendi çocuklarına zarar vermeyen katil, onları başka çocuklara zarar vermeleri konusunda zorluyormuş.

1927 yılında ise boyacı olarak evlerine girdiği ailenin 4 yaşındaki çocukları Billy Gaffney'i öldürmüş. Cesedi kesmiş, kestiği parçalardan bazılarını pişirip yemiş. 1928'de Edward Budd'un iş ilanına cevap veren Albert, kendisini Frank Howard isminde bir çiftçi olarak tanıtarak ailenin güvenini kazanmış.

İlk başta amacının Edward Budd'u işkence ederek öldürmek olsa da daha sonra ailenin küçük kızları Grace'i görünce fikrini değiştirmiş. Küçük çocuğu da öldürdükten sonra 9 gün boyunca cesedini yemiş.

Bir kadına müstehcen bir mektup yolladığı için tutuklanarak 1931 yılında akıl hastanesine gönderilmiş. Grace cinayetiyle birlikte tüm basının ilgi odağı olan seri katil, Amerika'nın Öcüsü, Gri Adam, Hannibal ve Brooklyn Vampiri gibi isimlerle anılmaya başlamış.


Ve sonunda kendi hatası yüzünden yakalanmış. Çünkü Albert Fish, Grace Budd cinayetini işledikten 6 sene sonra aileye kızlarını nasıl öldürdüğünü anlattığı bir mektup yollamış.

Yakalandıktan sonra hapishanede çekilen röntgeninde, kasık bölgesinde 29 iğnenin bulunduğu görülen Albert Fish, 1935 yılında yapılan duruşmada idam cezasına çarptırılmış. 16 Ocak 1936'da 65 yaşında elektrikli sandalyeye oturtularak idam edilmiş. Onun korkunç yaşamı birçok film ve kitaba konu oldu.
 

Alıntı: Cnntürk

Aynı kategoriden diğer haberler
1947 yılında başarılı bir bankacı olan Andy Dufrense aynı başarıyı evliliğinde gösterememektedir ve eşi tarafından başka...
1912'de ilk seferinde buzdağına çarparak batan efsanevi lüks yolcu gemisi Titanik'in aslına uygun olarak ...
Gerilim türünde sinema tarihinin en iyi 20 filmini Popcorn okuyucuları için derledik. İşte mutlaka izlenilme...
Çektiği muhteşem filmlerle haklı bir şöhret elde eden kurgu uzmanı Christopher Nolan’ın, Interstaller filmi...
Müslüm Gürses'in hayatını konu alan "Müslüm" filminin açılış hafta sonu gişe ra...
Usta yönetmen Martin Scorsese ile Oscarlı yıldız Leonardo DiCaprio 'The Killers of Flower Moon' 6. kez birlikte ...
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 2016 yılında düzenlenmeye başlayan İKSV Galaları, kasım ayında h...
Kuzuların Sessizliği filmindeki Dr. Hannibal Lecter'in gerçek olabileceğini hiç düşündün&uum...
Her bölümünde farklı bir karakter için “Kesin katil bu!” diyeceğiniz, birbirinden gizemli v...
İstediğiniz kadar nefret edin, unutmak ya da geçmişinizi gömmek isteyin: Öyle ya da böyle, doğup bü...
Tuco (çirkin), üzerine ödül konulmuş bir kanun kaçağıdır. Keskin nişancı Blondie (iyi) adlı kovb...
2. Dünya Savaşı yıllarının Nazi Almanya'sında girişimci bir Alman Oskar Schindler, askeriye için metal kaplar...
Tutsak, Güney Amerika’da zengin bir iş adamının doğum gününe katılan ve burada rehin alınan ünl&uum...
Cesuryürek'te, William Wallace yaşanan büyük acılar sonrası yeniden memleketi olan İskoçya’ya...
En Çok Okunanlar
Magazin.com.tr derleme haberlerden oluşmaktadır. Yayınlanmasını sakıncalı gördüğünüz haberler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.