Gömlek kombinlemeyi biliyor musunuz?

12-07-2019

Son zamanlarda sıkça gözümüze çarpan ve acil müdahale gerektiren bir konuya parmak basıyoruz.

Gömlek giymek incelik isteyen bir iş... Peki hangi desenleri kullanmalı? Hangi gömleği nasıl giymeli? Vücut tipine göre giyinmeyi biliyor muyuz?

Eğer bacaklarınız çok kısaysa orta uzunlukta şortlar giymekten acil olarak uzaklaşmalısınız. Gömlek ve şort kombini yapmak çok basit gözükse de her zaman işin aslı öyle olmuyor. Uzun gömlekler şortlarla kombinlendiğinde vücudu kısaltan bir görüntü meydana çıkıyor. Haliyle şort gömlek kombini yapılacaksa hafif, açık renkli gömlekleri tercih edip bu yönde kombinlemeniz doğru olacaktır.

Desenli gömlekler giyecekseniz kombinlerinizin geri kalanında sadeliğe kaçmakta fayda var. Çok desen fazlalığı göz yoracaktır ve zaman zaman rüküş gözükmenize neden olacaktır.

Gömlek giyerken en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi göğüs ölçüleriniz... Çok dar gömlekler ve iri göğüsler ne yazık ki iyi bir görüntü oluşturmuyor. Gömlek yerine önü açık bluz tercih etmek daha yerinde bir seçim olacaktr. İri göğüsler nedeniyle gömleğin şekli bozuk gözüküp, düğme aralarından fırlayan memeler hiç bir kıyafetle güzel durmayacaktır.

Elbise gömlek ikilisini herkesin giymemesi gerekiyor... Bazı durumlarda çok şık dursa da vücut ölçülerinizin bu kombini yapmaya müsait olması gerekli. Elbisenin boyu bacak boyunuzla orantılı olmalı, gömlek rengi uygun olmalı, doğru desenler seçilmeli. Kısa boyluysanız gömlek, elbise kombinasyonundan kaçınmalısınız.

Daracık gömlekler yerine bol, dökümlü gömlekleri tercih edip sportif bir görünüm yaratabilirsiniz. Bu arada laf aramızda kalsın bankacı gömleği dediğimiz vücudu sıkı sıkı saran, çizgili gömleklerin modası geçeli çok oluyor...

Kesinlikle gömleğin nasıl daha iyi durabileceğini daha iyi anlatan bir fotoğraf olamaz! Lütfen gömlekleri lise çağındaki gibi pantolondan, etekten aşağıya salmayalım. İçeri toplandığında çok daha şık durduğunu siz de göreceksiniz.

Kısa kollu gömlek giyecekseniz kolları kıvırmadan dışarı çıkmayın! Etekle kombinlenebilecek büyük beden bir gömleği kalın bir kemerle kombinleyip bambaşka bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Düğmelerden yoruluyorsanız bağlamayı deneyin! Etekler, skinny jeanler ve her tür ayakkabıyla uyum sağlayan gömlek bağlama stilini seveceksiniz.

Zoraki güzellik anlayışına uymak zorunda değilsiniz. Bedeninizi sevin. Bunun en güzel yollarından birisi doğru kombini yapmaktan geçiyor. Beliniz inceyse çan etekler ve gömlekler üzerinizde harika duracak!

HABERTURK

Aynı kategoriden diğer haberler
Her yıl Londra'da mutlaka görmeniz gereken iki meşhur Noel ağacı bulunur: Biri Knightsbridge'te Harrods'...
DJ Doğuş Çabakçor’la Halloween Costume Party Vol.2 ile ilginç kıyafetler eşliğinde müziği Mit...
50. yılını dolduran Anne Klein markası bunun şerefine bir pop-up vintage açılışı düzenledi. Amerikanın çığ...
Çok tanınmış fast fashion markalarından biri bu yıl rekor zarar açıkladığında “sürdürülebi...
Yıllar önce Jour De France’tan bir gazetecinin, “Fransa’nın Madame Chanel’i var, Türkler&rs...
Tayfun Serttaş’ın “Flashback” sergisi Maryam Şahinyan arşivini daha dikkatle inceleme fırsatı vermişken, &l...
Çocuğuna bazı Disney filmlerini izlemesini "kadına bakış açısı" nedeniyle yasakladığını açıkla...
Victoria Beckham ingiltere'de verdiği röportajlarından birinde aslında ne yapmak istediğinin bu cümle ile olduk...
“Moda geçer, stil kalır.” dedi, Moda’da bir devri kapatıp yeni bir devri başlattı. Chanel, döne...
Her yıl merakla  beklenen ve bu yıl 23.sü düzenlenen Victoria's Secret defilesi 8 Kasım da ABD'nin New...
Ünlü şarkıcı, bir kez daha Chanel ile işbirliği yapacak! Pharrell Williams, Chanel hayranlığı ile biliniyor! Fran...
Leopar desenleri, neredeyse her yıl karşımıza çıkıyor. Ancak son yıllarda daha sık rastladığımız leopar desenlerini kı...
Mango'yla Yılın O Zamanı Geldi: Parti Başlasın! Yılın o zamanı kapıda: koleksiyonu partilere giriş biletiniz olacak! K&o...
Burberry, geçtiğimiz Temmuz ayında, Riccardo Tisci, Vivienne Westwood ve Andreas Kronthaler'ın bulunduğu bir portr...
En Çok Okunanlar
Magazin.com.tr derleme haberlerden oluşmaktadır. Yayınlanmasını sakıncalı gördüğünüz haberler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.