LUCY

17-02-2019

Lucy, 26 Temmuz 2014 yılında gişeleri sallayan, Luc Besson tarafından yazılan ve yönetilen bilim kurgu filmidir. 40.000.000 dolar bütçeyle çekilen film 434,057,600 dolar hasılat elde etmiştir. 
Film, normal bir insan beyninin sadece %10’unu kullanırken Lucy’nin %100’ünü kullanması ve nasıl bir sonuç doğuracağını anlatıyor. 


Mafya ve uyuşturucu satıcılığının çok olduğunu Tayvan’ın başkenti olan Taipei’de yaşayan Lucy sıradan kendi halinde bir kadındır. Arkadaşı Richard yüzünden kendisini en azılı uyuşturucu şebekesinin içinde bulur. Uyuşturucu çetesi Lucy’nin kuryeliği yapması için vücudunun içine sentetik uyuşturucu yerleştirirler.
Lucy rehin tutulduğu yerde karnına aldığı tekmeyle uyuşturucu bedenine sızar ve mükemmel bir değişim gerçekleşir. Artık tüm fiziksel ve mental yeteneklerini kullanabilen Lucy daha birçok özel güçlere sahip olur. Hiçbir acı hissetmez, bir insanı tek bakışıyla hastalığını anlayabilir, bebekliğine dair tüm anıları hatırlayabilir ve daha önce hiç öğrenmemesine rağmen tüm dilleri bilebilir.


Lucy özel güçleri sayesinde kaçırıldığı uyuşturucu çetesinin ellerinden kurtulur. Beyin kapasitesi hakkında teorileri olan profesörle iletişim haline geçer. Lucy’nin hücrelerinin saniyede 7 milyon kere yenilendiğini duyan profesör duyduklarına inanamaz. 20 yıldır üzerinde çalıştığı teorileri doğrudur ve Lucy beyninin %100’ünü kullanmaya yakındır. 
Lucy beynini kullandığı seviye arttıkça hücre ölümü seçmektedir. Lucy 24 saat içinde öleceğini tahmin eder. Polislerle iş birliği yaparak diğer bedenlere yerleştirilen uyuşturuculara ulaşır ve birçok profesörün yardımıyla kendi vücuduna enjekte ettirir.


Lucy ölmeden önce sadece profesörün ulaşabileceği kendi yeni nesil bir bilgisayar oluşturarak tüm bilgilerini aktarır. Beynini %100 kullanarak tamamen kendini yok eden Lucy aslında ölmemiştir ve dünyanın her yerindedir. 


Lucy filmi gişedeki başarısıyla film şirketine iki yıl içinde 122 milyon dolar kar etmesini sağlamıştır. Beyazperde’den 5 üzerinden 4,2 puan alarak seyircilerin beğenisini kazanmıştır.

 

Yazar : Hande GÜNGÖR

Aynı kategoriden diğer haberler
1947 yılında başarılı bir bankacı olan Andy Dufrense aynı başarıyı evliliğinde gösterememektedir ve eşi tarafından başka...
1912'de ilk seferinde buzdağına çarparak batan efsanevi lüks yolcu gemisi Titanik'in aslına uygun olarak ...
Gerilim türünde sinema tarihinin en iyi 20 filmini Popcorn okuyucuları için derledik. İşte mutlaka izlenilme...
Çektiği muhteşem filmlerle haklı bir şöhret elde eden kurgu uzmanı Christopher Nolan’ın, Interstaller filmi...
Müslüm Gürses'in hayatını konu alan "Müslüm" filminin açılış hafta sonu gişe ra...
Usta yönetmen Martin Scorsese ile Oscarlı yıldız Leonardo DiCaprio 'The Killers of Flower Moon' 6. kez birlikte ...
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 2016 yılında düzenlenmeye başlayan İKSV Galaları, kasım ayında h...
Kuzuların Sessizliği filmindeki Dr. Hannibal Lecter'in gerçek olabileceğini hiç düşündün&uum...
Her bölümünde farklı bir karakter için “Kesin katil bu!” diyeceğiniz, birbirinden gizemli v...
İstediğiniz kadar nefret edin, unutmak ya da geçmişinizi gömmek isteyin: Öyle ya da böyle, doğup bü...
Tuco (çirkin), üzerine ödül konulmuş bir kanun kaçağıdır. Keskin nişancı Blondie (iyi) adlı kovb...
2. Dünya Savaşı yıllarının Nazi Almanya'sında girişimci bir Alman Oskar Schindler, askeriye için metal kaplar...
Tutsak, Güney Amerika’da zengin bir iş adamının doğum gününe katılan ve burada rehin alınan ünl&uum...
Cesuryürek'te, William Wallace yaşanan büyük acılar sonrası yeniden memleketi olan İskoçya’ya...
En Çok Okunanlar
Magazin.com.tr derleme haberlerden oluşmaktadır. Yayınlanmasını sakıncalı gördüğünüz haberler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.