Mix Festival'e Gitmek İçin 6 Neden!

19-02-2019

Farklı müzik türlerinin merakla beklenen ve ilk defa Türkiye'ye gelecek sanatçı ve DJ'lerinin bir araya gelerek Zorlu PSM'yi dev bir dans pistine çevireceği MIX Festival'e sayılı günler kaldı.

Mix Festival'e Gitmek İçin 6 Neden!

16-17 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM'de bu yıl 3. defa düzenlenen festivalde bulunmak için herkes kendisine bir neden bulacak.

"TÜRKİYE'DEKİ İLK PERFORMANSLARINI İZLEDİM!" DEMEYİ SEVENLER İÇİN...

Norveç topraklarından bugüne kadar çıkan en yetenekli sanatçılardan biri olarak kabul edilen, pop'u karanlık ve güzel bir büyüye dönüştüren Aurora ile birlikte pek çok isim Türkiye'deki ilk performansını MIX Festival kapsamında Zorlu PSM'de gerçekleştirecek.

MÜZİKTE FRANSIZ EKOLÜNÜN TAKİPÇİLERİ MIX FESTİVAL'E BEKLENİYOR

Paris'in old-school disco kulüplerinden Le Baron'dan dünyaya yayılan Polo & Pan, house ve minimal techno'nun Fransa temsilcileri Losless, indie'nin Montpellier hali Kazy Lambist ve yine Fransa'nın en sevilen elektronik isimlerinden Her; Fransa sahnelerini İstanbul kıyılarına taşıyacak.

BÜYÜLEYİCİ PERFORMANSLARI KAÇIRMAMAK İÇİN TEK BİR BİLET ARAYIŞININ ÇÖZÜMÜ

R&B ve elektronik harmanı müziklerini Londra'dan dünyaya taşıyan Tender, kadife sesine eklediği multi enstrümantalist kimliğiyle sahnede olacak Sophie Hunger, iki kuzenin elektronik müzik ekseninde eşsiz şarkılar yarattığı proje Otzeki, dans müziğinin Barselona çıkışlı dâhisi Undo, elektronik müzik prodüktörü Emancipator'ın canlı performanslarıyla eşsiz bir müzikal deneyim sunduğu grubu Emancipator Ensemble gibi farklı tarzların en vurucu isimleri MIX Festival'de sahnede olacak.

"FUNK'IYLA, DİSCO'SUYLA, ELEKTRONİĞİYLE YERLİ SAHNE, BİZİM SAHNE!"

70'lerin Türkçe şarkılarını yorumlarken, onlara sıra dışı bir zamansızlık ekleyen Hey! Douglas, sahnemizin disco ritmleri psychedelic sınırlarla buluşturan en başarılı gruplarından BaBa Zula, nostaljiyi dans pistine uyarlayan Turkish Edits, yerli seslere muhteşem mix'leriyle uluslararası duyunurluk sağlayan Barış K ile MIX Festival pistine folklorik figürler eklenecek. Türkiye'de gerçekleşmiş birçok festival, ses getiren birçok konserde setleriyle dans pistini hareketlendiren Mabbas, yerli ezgileri deep tech ve etnik elektronik müzikle bağlayan Monality de festivale renk katacak.

THUG LİFE, HİP HOP VE RNB TUTKUNLARI İÇİN...

Cumartesi gecesi festivalin kapanışını ise, 2018 yılı başından beri Zorlu PSM nin çeşitli sahnelerinde gerçekleştirilen, İstanbul gece hayatının en eğlenceli parti serilerinden biri haline gelen Thug Life, Mix Festival' e özel EXTRAVAGANZA versiyonu ile yapacak. Hip Hop klasiklerini ve günümüze kadar gelen süreçteki en sıcak seçkilerini MIX Festival katılımcılarıyla buluşturacak olan bu özel konsept süprizlerle dolu olacak.

MÜZİKTE PERFORMANSTAN DAHA FAZLASININ PEŞİNDE OLANLAR

Yerli ve yabancı birçok türden sanatçının ve DJ'in bir araya geldiği MIX Festival, şehrin en sevilen plak dükkanlarını festival alanına taşıyacak. Festival kapsamında kurulacak plak pazarı, performanslar dışında da katılımcılara deneyim alanları oluşturacak. Ayrıca ilerleyen günlerde açıklanacak olan atölye programları ile, müzik yapmak isteyen tutkunları ve müziğin mutfağını merakedenleri de bir araya toplayacak.

Alıntı

 

Aynı kategoriden diğer haberler
Şarkıcı, besteci, söz yazarı ve oyuncu "Sanat Güneşi" ve "Paşa" olarak da bilinen Müren...
Bozlak türkülerini "feryat" olarak nitelendiren Ertaş, 1938 yılında Kırşehir'in Çiçekda...
Bengi Bağlama Üçlüsü 30. sanat yılını özel bir konserle kutluyor. Anadolu kültür ve m&u...
17-28 Ekim'de düzenlenen 28. Akbank Caz Festivali kapsamındaki konser, söyleşi ve atölyelere 20 bine yakın...
Hatay Birlik Vakfınca, Hatay Günleri kapsamında başkentte "Antakya Medeniyetler Korosu" konseri düzenlend...
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Konferans Salonu'nda, öğrenc...
Ceyl'an Ertem'den Albüm Öncesi Tadımlık Tekli 'Mavi Çocuklar' Alternatif müziğin en &o...
Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 9-14 Kasım tarihleri arasında 5 konser verilecek. İstanbul Büyükşehir Beledi...
Kimsesizdi, yoksuldu, hayata yenik başlamıştı ama o Müslüm Gürses oldu. Hırsından değil, zafer kazanmak i&cced...
Bbdso'dan Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta "10 Kasım Atatürk'ü Anma" ...
Robyn Yeni Albüm Lansmanını Red Bull Music Gecesinde Yaptı. İsveçli şarkıcı Robyn, yıllar sonra yeni albüm&...
Farklı müzik türlerinin merakla beklenen ve ilk defa Türkiye'ye gelecek sanatçı ve DJ'lerinin b...
Müzikseverler, 16-18 Kasım'da gerçekleştirilecek Uluslararası Gitar Festivali'nde, klasik gitarın yanı sı...
Son zamanların en iyi müzik dinleme aracı olan Spotify resmi olarak kuruluşunun 10. yılını kutluyor. Dile kolay 10 yıl&h...
En Çok Okunanlar
Magazin.com.tr derleme haberlerden oluşmaktadır. Yayınlanmasını sakıncalı gördüğünüz haberler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.