Moda Dünyasının Yükselen Yıldızı

20-02-2019

Victoria Beckham ingiltere'de verdiği röportajlarından birinde aslında ne yapmak istediğinin bu cümle ile oldukça açık ifade ediyor. Müzik dünyasının gözde guruplarından Spice Girls ile tanıdığımız ve David Beckham ile evliliğinden sonra tam bir stil gurusuna dönüşen Victoria Beckham moda dünyasının içinde kendine özgü tarzı ile salınmaya devam ederken, kendine has tarzı ile bir "moda ikonu" olma konusundaki rakipleri ile her ne kadar yarışta olmadığını her fırsatta vurgulasa da, kariyerindeki başarıları sayesinde taşıdığı bayrağı ise kimselere kaptırmaya niyeti olmadığını kanıtlıyor.

Kameraların karşısına geçtiğinden beridir, kendinden çok, moda dünyasındaki hızlı çıkışı konuşulan Beckham, tasarım konusunda başarılarını her geçen sezonda bir adım daha ileri taşımak konusunda oldukça hırslı çalışmalar yapıyor. Gerek yaptıkları aşırılık, kendini göstermek olarak algılanmasına sebep olsada, çağımızda birçok insanın tasarımcı olabildiği göz önünde bulundurulduğunda, alternatif yaklaşımları ile kitleleri etkileyen Beckham'ın, tasarımcı koltuğuna oturması "moda dünyası" tarafından yadırganmış gibi gözükmüyor ki, Beckham şimdiden kendine elbette adı sayesinde de sağlam bir kariyer edinmiş durumda!..

İngiliz Moda Konseyi tarafından Yılın En İyi Tasarımcı Markası seçilen Victoria Beckham, hamileliği döneminde çalışmalarından biraz uzak kalmış olmasının acısını İlkbahar-Yaz 2012 koleksiyonu ile çıkarmış gibi gözüküyor. Bebek beklediği dönemde istediklerini giyemediğini magazin dergilerinde çıkan haberlerde okuduğumuz aslında kendi açımızdan baktığımızda bu sözleri ile şaşkınlık uyandıran Beckham, önümüzdeki sezonda daha da küçülen beden kıyafetleri ile "giymek istediklerini" tasarlayarak, artık kızı Harper Seven'ı kucağına aldıktan sonra rahat rahat giyinebileceğini de ifade ediyor.

Küçük bedenler konusunda moda dünyasından bazı tasarımcıları karşısına almasına rağmen, benimsediği fikirlerinden vazgeçmeyen Beckham, çıtasını düşürmek yerine, eleştirilere açık olduğunu, moda dünyasında da var olmasına kimsenin engel olamayacağını ilan ediyor. Tercih edilen tasarımları ile Kate Winslet, Eva Longoria, Jessica Biel, Demi Moore ve daha birçok kadına hitap etmeyi başaran Beckham, oldukça emin adımlarla tasarım hayatına devam ediyor.

Bir "moda ikonu" olarak anılmasının yanı sıra, her yeni koleksiyonunda moda dünyasına yeni "ikonik" tasarımlar kazandıran ve kendi adı ile tasarımlarının "ikonik" parçalar olarak anımsanmasından memnuniyetlik duyduğu bilinen Beckham, gelecek sezonlarda kıyafet tasarımlarının haricinde, çanta ve gözlük gibi aksesuarlarla da moda dünyasına adını yazdırmaya hazırlanıyor. 

Tasarımlarının 24 kullanılabilecek parçalar olmasına dikkat eden Victoria Beckham koleksiyonunda özellikle iki model çanta karşımıza çıkıyor, bir model seyahatler sırasında yanınıza rahatlıkla alabileceğiniz bagaj çantaları, diğeri ise günlük kullanım için el yapımı bir Victoria. Victoria Bag olarak ikonik parçalar ünvanına kısa zamanda sahip olan çantaları ile kıyafet tasarımlarında olduğu gibi rahatlığı ön planda tutan Beckham "Ben neyi, nasıl rahat kullanabileceğim ile ilgileniyorum, bu sebeple rahat ve alternatif kullanıma uygun tasarımlar yapıyorum". Öncelikle kendisini düşünen bir tasarımcı olarak algılansa da Beckham'ın yaklaşımı çoğu kadın tarafından oldukça benimsenmiş durumda. Ne de olsa çoğu kadın öncelikle kullanacakları tüm parçalar için rahatlığın ön planda olduğunu vurguluyor.

2012 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda artık pastel tonları kullanması gerektiğine karar veren Beckham; "Her ne kadar kadınlar için farklı pastel tonlar kullanmış olsam da kendim halen belirli renkleri kullanmanın dışına çıkamadım" diyerek, tasarımlarını dünya çapında kullanacak tüm kadınlara her ne kadar tasarımcı olup, kitlelelere ulaşıyorda olsa, vazgeçemediği bir tarzının olduğunu anımsatıyor.

On parmağında on marifet var denilebilecek kadar çok iş yapan Victoria, moda dünyasındaki tasarım devi markaların ve tasarımcıların en yalın kıyafetlerini bile gösterişli bir hale getirebilmeyi başaran bir yetenek olarak gösteriliyor ancak, günümüzde bununla yetinmeyeceğini açıkca belli eden Beckham, emin adımlarla başarı merdivenlerini tırmanarak, kendisine inanan tasarımcı dostalarının emeklerini boşa çıkarmayacak gibi de gözüküyor.

Aynı kategoriden diğer haberler
Her yıl Londra'da mutlaka görmeniz gereken iki meşhur Noel ağacı bulunur: Biri Knightsbridge'te Harrods'...
DJ Doğuş Çabakçor’la Halloween Costume Party Vol.2 ile ilginç kıyafetler eşliğinde müziği Mit...
50. yılını dolduran Anne Klein markası bunun şerefine bir pop-up vintage açılışı düzenledi. Amerikanın çığ...
Çok tanınmış fast fashion markalarından biri bu yıl rekor zarar açıkladığında “sürdürülebi...
Yıllar önce Jour De France’tan bir gazetecinin, “Fransa’nın Madame Chanel’i var, Türkler&rs...
Tayfun Serttaş’ın “Flashback” sergisi Maryam Şahinyan arşivini daha dikkatle inceleme fırsatı vermişken, &l...
Çocuğuna bazı Disney filmlerini izlemesini "kadına bakış açısı" nedeniyle yasakladığını açıkla...
Victoria Beckham ingiltere'de verdiği röportajlarından birinde aslında ne yapmak istediğinin bu cümle ile olduk...
“Moda geçer, stil kalır.” dedi, Moda’da bir devri kapatıp yeni bir devri başlattı. Chanel, döne...
Her yıl merakla  beklenen ve bu yıl 23.sü düzenlenen Victoria's Secret defilesi 8 Kasım da ABD'nin New...
Ünlü şarkıcı, bir kez daha Chanel ile işbirliği yapacak! Pharrell Williams, Chanel hayranlığı ile biliniyor! Fran...
Leopar desenleri, neredeyse her yıl karşımıza çıkıyor. Ancak son yıllarda daha sık rastladığımız leopar desenlerini kı...
Mango'yla Yılın O Zamanı Geldi: Parti Başlasın! Yılın o zamanı kapıda: koleksiyonu partilere giriş biletiniz olacak! K&o...
Burberry, geçtiğimiz Temmuz ayında, Riccardo Tisci, Vivienne Westwood ve Andreas Kronthaler'ın bulunduğu bir portr...
En Çok Okunanlar
Magazin.com.tr derleme haberlerden oluşmaktadır. Yayınlanmasını sakıncalı gördüğünüz haberler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.