Paris'te İki Gün: Neler Yapılmalı?

17-02-2019

Baharın en yakıştığı şehirlerden birisi olan Paris diyebiliriz. Eyfel Kulesi'nden az bilinen lezzetli kafelere, dünyanın en sevilen şehirlerinden Paris'te gezilecek en güzel yerleri Paris gezi rehberimizde bulabilirsiniz.

LA ROTONDE DE LA MOUETTE
Amerikan mimarlık ofisi Roman and Williams tarafından hayata geçirilen la Rotonde de la Mouette Paris’in bu yaz için gözde mekanlarından. Tipik bir Fransız Brasserie’si olan mekan size lezzetli bir le faux filet sunacak.

ANGELINA
Lafı uzatmayalım Angelina’da sıcak çikolata içmek zorundasınız, tadı Paris'in bunaltıcı sıcaklarını unutturacak.

CAVIAR KASPIA
Patates üzerinde havyar bir Caviar Kaspia geleneği. 1927 yılında kurulan restoran size servis ve sunumun en iyi örneklerini sunacak.

HOTEL COSTES
Eski bir genelev olan Hotel Costes Paris’i ziyaret eden jet sosyeteye ev sahipliği yapar. Gece otelin nam-ı değer DJ setleriyle eğlenebilir veya otelin girişinde bulunan sadece gül satan çiçeksi Dani Rose’dan çiçek alabilir ya da bir yan mağaza olan mumcusundan otelin imza kokularını içeren mumlarından alabilirsiniz.

CAFE DE FLORE
Eğer Paris’te hiçbir zaman modası geçmeyecek bir şey varsa o da Cafe de Flore. Tarihi ile insanların ağzını açık bırakan cafe ne yazık ki turistlerin akınına da uğruyor ancak Paris’in meşhur geleneği olan kibrit şeklinde kesilmiş tereyağlı ekmeğinizi rafadan yumurtanızın içine batırıp yemeden dönmeyin.

HOTEL PARTICULIER MONMARTRE
Monmartre tipik bir Parizyeni anlatır, elinde baget ekmeği boyunda fuları ve marin t-shirt’üyle bir adam ressamların ortasından geçerek romantik romantik yürür. Hotel Particulier karikatürün gerçek tarafını size gösterecek. Gizli bir bahçe içinde Paris’i hissedeceksiniz. Oraya varırken Sacre Coeur’ün yanından ve geçin 5 dakikalığına elinde küçük demir Eiffel kulesi satan satıcılar sayesinde gerçek bir turist olma duygusunu yakalayın.

GRAND PALAIS'DE RODIN SERGİSİ
Mona Lisa kadar klişeleşmiş bir diğer eser varsa o da Rodin’in Düşünen Adam heykelidir. Heykeli yakından görün.

LE P’TIT FERNAND
Paris’e kadar gelmişken lokal bir Fransız mutfağına da uğrayayım diyorsanız menüden kiraz soslu ördeği seçmelisiniz. Tatlı ve tuzlu birlikteliğine kuşkulu yaklaşanlardansanız Le P’tit Fernand aklınızdaki bütün kuşkuları giderecek.

MARIAGE FRERES
İnsanların Fransa’dan sipariş edip gümrüğe takılan çay poşetleri boşuna değil. Yaklaşık 300 adet farklı çaya sahip olan çaycı Mariage Freres bir müze sayılabilir. Ki mağazanın hemen karşısında da gerçekten de bir çay müzesi var. Türkiye’de her yerde bulamayacağınız kalitede bir Rize çayını yine mağazadan satın alabilirsiniz. 1854’den beri.

MIZNON PARIS
Ünlü şef Eyal Shani’nin Paris çıkartması Miznon, adını bütün Paris’e duyuran ve restoranın önünde kuyruk oluşturan pita yorumlarının yanı sıra sebzelerden oluşan zengin bir menüye de sahip. Dünyada yiyebileceğiniz en lezzetli karnabahar, tatlı patates ve de enginar burada...

RALPH'S
Ralph Lauren’in hamburgercisi Ralph's'in Paris’in en iyi hamburgerine sahip olup olmadığı tartışma konusu ancak Ralph’s kesinlikle kahve içmek için gitmeye değecek bir yer.

NEHİR KENARINDA GÜN BATIMI
Gerçek bir Paris’li olmak istiyorsanız içkilerinizi alıp nehir kenarında gün batımında arkadaşlarınız ile sohbet edip küçük bir apero organize etmelisiniz. İçki önerimiz Aperol Spritz. Adres boylu boyunca Seine nehri..

RITZ PARIS
Ritz’de 5 çayı bir İngiltere geleneği ama ilk Ritz de Paris’te doğdu. Uzun yıllar süren ve milyonlarca dolara mal olan renovasyon ardından kapılarını tekrar misafirlerine açan Ritz’i görün, Marcel Proust’un oturduğu koltukta Madelenie’inizi çaya batırın.

ROGER LE GRENOUILLE
Fransa’ya gelmişken şu meşhur kurbağa bacağının da tadına bakalım diyorsanız en iyi adres Roger Le Grenouille. Şaka değil kurbağalar Türkiye’den satın alınıp filelerle Paris’e ulaştırılıyormuş.

SCARLET JOHANSSON'IN MISIRCISI YUMMY POP
Scarlet Johansson’ın açtığı patlamış mısırcı çok ses getirdi. Marais’deki dükkanda trüflü mısırın tadına bakın, bazen servisi kendisi yapıyormuş.

SHAKESPEARE AND CO
Küçük Prens’in ilk baskısını veya Paul Eluard’ın Picasso için imzaladığı kitabı satın alabileceğiniz, sayısız değerli baskıyı bulabileceğiniz yer Shakespeare and Co’ya mutlaka uğrayın.

SILENCIO
Yönetmen David Lynch’in sadece üyelerini ağırlayan kulübüne girmek neredeyse imkansız. Paris seyahatiniz öncesinde çevrenizde kulüp üyesi kimse var mı araştırın. Her gün ayrı bir etkinlik düzenleyen kulüpte sanat dünyasının en saygı gören üyeleri ile tanışacaksınız.
 

Alıntı: NTV

Aynı kategoriden diğer haberler
Zanzibar, İranlı göçmenler tarafından kurulan ve adını 'zenciler sahili' anlamındaki Farsça 'z...
Bajau kabilesi, ‘Deniz Çingeneleri’ olarak adlandırılsalar da çingeneler gibi göçebe de...
Günümüzde Atlas Dağları, adını Mitolojideki Atlastan alır. Atlas Dağları mitolojiye, Heredot, Hesiodos ve Home...
Gösterişli tarihi, renkli kültürü, tapınakları, egzotik adaları ile gelenekselin modernle mükemmel b...
İnka uygarlığının efsanevi şehri Machu Picchu, görkemli And Dağları ve leziz mutfağı Ile Peru, mutlaka seyahat listenize...
Baharın en yakıştığı şehirlerden birisi olan Paris diyebiliriz. Eyfel Kulesi'nden az bilinen lezzetli kafelere, düny...
Bilmediğiniz bir şehirde yabancı olduğunuzu hissetmek, geçirdiğiniz birkaç günün ardından gözler...
Mersin'in Silifke ilçesi Göksu Vadisi içindeki Kargıcak Kanyonu çekilen belgesel film ve fotoğr...
Fransa’nın Lyon şehrinde gerçekleştirilen Işık Festivali (Fête des Lumières) her sene yaklaşık 3-4 ...
Malezya’nın milli parkı ve en eski yağmur ormanı Taman Negara takriben 130 milyon yıl yaşındadır. Aynı zamanda dün...
Roma dönemine ait ‘Basilica Therma’ isimli antik kentin bulunduğu alandaki Roma Hamamı, Kral Kızı Hamamı ola...
Harput demek ‘Taş Kale’ demek. Kaya blokları üzerine korunaklı biçimde inşa edilen yerleşimin tarihi ...
Başkenti Amman, Arap dünyasının en önemli, en modern şehirlerinden biri. Ülkenin nüfusunun yarısına yakın...
Tac Mahal, Babür İmparatoru Şah Cihan’ın 7 eşinden en sevdiği hanımı, 14. çocuğunu doğururken hayatını kayb...
En Çok Okunanlar
Magazin.com.tr derleme haberlerden oluşmaktadır. Yayınlanmasını sakıncalı gördüğünüz haberler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.