Rihanna Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

19-02-2019

Müzik ve şov dünyasının dilinden düşmeyen, aldığı kilolarla sürekli gündeme gelen ve birçok insanı kıskançlıktan çatlatan bir isim Rihanna. Herkesi kendine hayran bırakan gözleri, insana huzur veren enfes sesi ve daha nice güzel özelliğiyle Türk halkının da kalbini de fethetmiş denebilir. Tüm bunların yanında instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla da kraliçe tacını tescilleyen Rihanna daha uzun yıllar boyunca adından söz ettirmeye devam edecek gibi duruyor.

1. Guyanalı bir anne ve İrlandalı bir baba

Rihanna’nın o melez güzelliğinin nereden geldiği belli oluyor. 1988 yılında Guyanalı bir annenin ve İrlandalı bir babanın çocuğu olarak Barbados’ta dünyaya geliyor güzeller güzeli Rihanna. Ee 1988 sonrası başlıyor olaylar da denebilir.

2. Çocukluğu travmalarla dolu

Rihanna şimdilerde çok başarılı bir sanatçı ancak çocukluğunun şimdilerdeki gibi güzel geçtiğini söylemek zor. Babasının uyuşturucu problemleri nedeniyle sıkıntılı bir çocukluk dönemi geçiren Rihanna küçük yaşlardayken içine kapandı. 14 yaşındayken darmadağın olan ailesi belki de onun hayattaki en büyük sınavıydı.

3. Henüz 15 yaşında beğenileri toplamaya başladı

Rihanna ailesinin dağılmasına ve yaşadığı psikolojik sorunlara rağmen ayakta durmayı başardı. 15 yaşındayken Combermere isimli bir müzik okuluna başladı. Burada yavaş yavaş kendini göstermeye başlayan Rihanna iki arkadaşını da yanına alarak bir müzik grubu kurdu. Bu grubun sergilediği her performans okuldakiler tarafından çok beğenildi tabi ki!

4. Evan Rogers, Rihanna’nın dönüm noktası oldu

Herkesin hayatında bir kişi ya da bir olay dönüm noktası olma özelliğini taşır. Rihanna için de bu isim Evan Rogers oldu. Barbados’a tatil yapmaya gelen ünlü müzik yapımcısı Rogers Rihanna’nın sesine resmen aşık olmuştu. Gerekli testleri de geçen Rihanna ailesiyle birlikte Rogers’ın öncülüğünde ABD’ye yerleşti.

5. Jay – Z sayesinde dünyaya açıldı

Evan Rogers Rihanna’nın dönüm noktasıydı belki ama Jay – Z onu da geçerek Rihanna’nın dünyaya açılmasını sağladı. Def Jam’ın sahibi olan Jay – Z Rihanna’nın kayıtlarını dinledikten sonra bir an bile tereddüt etmeden onunla bir anlaşma imzaladı ve çalışmalara başladı. Bunun ardından insanlar Rihanna’nın varlığından haberdar olmaya, en önemlisiyse onu sevmeye başladı.

6. İlk hit şarkısı; ‘’Pon De Replay’’

2005 yılı Rihanna’nın kendini kabul ettirme ve kraliçe tacını eline alma yılı oldu da denebilir. Ünlü şarkıcı ilk hit şarkısı olan Pon DeReplay ile sesini tüm dünyaya duyurmayı başardı. Öyle ki bu şarkı Billboard Hot 100’de 2. sıraya kadar çıktı.

7. Umbrella şarkısıyla zirve yaptı

Rihanna’nın çalkantılı hayatının başlangıcı ise Umbrella şarkısının hemen hemen tüm listelerde zirveye çıkmasıyla başladı. Good Girl Gone Bad isimli albümü içerisinde yer alan bu şarkı oldukça ses getirdi ve Rihanna’nın kariyerini çok daha üstlere taşıdı. Hatta bu şarkı sayesinde 2008 senesi “Rihanna’nın yılı” olarak bile anıldı.
 

Alıntı

Aynı kategoriden diğer haberler
Şarkıcı, besteci, söz yazarı ve oyuncu "Sanat Güneşi" ve "Paşa" olarak da bilinen Müren...
Bozlak türkülerini "feryat" olarak nitelendiren Ertaş, 1938 yılında Kırşehir'in Çiçekda...
Bengi Bağlama Üçlüsü 30. sanat yılını özel bir konserle kutluyor. Anadolu kültür ve m&u...
17-28 Ekim'de düzenlenen 28. Akbank Caz Festivali kapsamındaki konser, söyleşi ve atölyelere 20 bine yakın...
Hatay Birlik Vakfınca, Hatay Günleri kapsamında başkentte "Antakya Medeniyetler Korosu" konseri düzenlend...
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Konferans Salonu'nda, öğrenc...
Ceyl'an Ertem'den Albüm Öncesi Tadımlık Tekli 'Mavi Çocuklar' Alternatif müziğin en &o...
Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 9-14 Kasım tarihleri arasında 5 konser verilecek. İstanbul Büyükşehir Beledi...
Kimsesizdi, yoksuldu, hayata yenik başlamıştı ama o Müslüm Gürses oldu. Hırsından değil, zafer kazanmak i&cced...
Bbdso'dan Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta "10 Kasım Atatürk'ü Anma" ...
Robyn Yeni Albüm Lansmanını Red Bull Music Gecesinde Yaptı. İsveçli şarkıcı Robyn, yıllar sonra yeni albüm&...
Farklı müzik türlerinin merakla beklenen ve ilk defa Türkiye'ye gelecek sanatçı ve DJ'lerinin b...
Müzikseverler, 16-18 Kasım'da gerçekleştirilecek Uluslararası Gitar Festivali'nde, klasik gitarın yanı sı...
Son zamanların en iyi müzik dinleme aracı olan Spotify resmi olarak kuruluşunun 10. yılını kutluyor. Dile kolay 10 yıl&h...
En Çok Okunanlar
Magazin.com.tr derleme haberlerden oluşmaktadır. Yayınlanmasını sakıncalı gördüğünüz haberler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.