Ruby Rose, The CW Kanalının Potansiyel Serisinde Batwoman Olacak

17-02-2019

The CW için en büyük oyuncu seçimlerinden biri gerçekleşti: “Batwoman” karakterini canlandıracak isim Ruby Rose oldu. 

Karakter ilk olarak Aralık ayında The CW’nun geleneksel “Arrowverse Crossover” bölümünde görünecek. Rose aynı zamanda The CW’nun gelecek sezon için hazırlamakta olduğu Batwoman serisinde de rol alacak. Proje hala senaryo aşamasında olsa da Rose gibi bir yıldızın katılımı ve DC evreninin mimarlarından Greg Berlanti’nin projenin arkasında olması ile büyük ihtimalle uzun soluklu bir seri olacak. (Duyulduğu kadarı ile The CW, crossover bölümünü serinin başlangıcı olarak kullanmak yerine, The Flash dizisinde olduğu gibi film uzunluğunda bir pilot bölüm çekmeyi düşünüyor.)

Orange Is the New Black dizisinin eski oyuncularından Rose’un ekrana dönme sebeplerinden biri de yine kuralları yıkacak bir ilke imza atmak. Eğer proje seri haline gelirse Batwoman -erkek veya kadın- süper kahraman serilerindeki ilk eşcinsel karakter olacak. Batwoman hali hazırda çizgi roman dünyasında LGBTQ+ temsili için bir öncü durumunda. Uzun bir boşluktan sonra DC evrenine 2006 yılında Yahudi bir lezbiyen karakter olarak geri döndü ve DC karakterleri arasındaki ilk lezbiyen süper kahraman oldu.

The CW’nun dizisinde Batwoman, Caroline Dries tarafından DC karakterlerinden esinlenerek yazıldı, sosyal adalet için derin bir tutkusu olan ve aklındakileri söylemekten çekinmeyen Kate Kane (Rose), Gotham’ın sokaklarında Batwoman olarak yükselir. Bir lezbiyen ve iyi eğitimli sokak savaşçısı olarak şehrin suç oranının yeniden yükselen alevlerini söndürmeyi öncelikli hedefi olarak seçmiştir. Ancak kendisine hemen kahraman demeyin. Çaresizce bir kurtarıcıya ihtiyaç duyulan şehirde Kate’in Gotham’ın umudunun sembolü olabilmesi için öncelikle kendi şeytanları ile olan savaşını kazanması gerekli.

Ruby Rose, 12 yaşında lezbiyen olduğunu açıkladı, kendini tek bir cinsiyetten bağımsız, kadın ve erkeğin dinamik akışkan bir karışımı (genderfluid) olarak tanımlıyor. Rose, bu kavramı merkezine alan Break Free isimli YouTube üzerinde 25 milyondan fazla izlenen bir kısa filmde de rol aldı. Rose, 2016 yılında GLAAD Medya Ödüllerinde, Stephen F. Kolzak ödülünü kazandı. Bu ödül töreninin de profesyonel bir LGBT medya çalışanı tarafından sunulmuş olması eşitlik ve kabul edilme kavramlarının gündeme gelmesinde önemli rol oynadı.

Batwoman, Berlanti Productions ve Warner Bros işbirliği ile üretilecek. Yapımcılar arasında Berlanti Productions şirketinden Berlanti ve Sarah Schechter’in yanı sıra DC Entertainment eski başkanı Geoff Johns yeni Mad Ghost Productions şirketinin etiketi ile yer alıyor. Johns aynı zamanda uzun zamandır beklenen DC’nin Warner Bros etiketli “Batgirl” eserinde de – geçtiğimiz sonbaharda Batgirl yazarları değişti- yapımcı olarak rol alıyor.

DC Comics hikayelerinde Batwoman

Batwoman karakteri DC Comics hikayelerinde Detective Comics #233 ile 1956 yılında Batman ile bir aşk ilişkisi senaryosunda görünmeye başladı. Televizyonda ise ilk defa Batman’in 2008 yılında Cartoon Netwok tarafından yayınlanan animasyon serisinde, The Brave and the Bold bölümünde göründü. Sinemada ise Batwoman, 2002 yılında “The New Batman Adventures” animasyon serisinden esinlenerek yapılan “Batman: Mystery of the Batwoman” filminde Kyra Sedgwick tarafından seslendirildi. Batwoman ayrıca Batman vs. Robin filminde bir cameo yaptı ve 2016 yılında Batman: Bad Blood filminde Yvonne Strahovski tarafından seslendirildi.

Netflix’in Orange Is the New Black dizisindeki Stella Carlin rolünün ardından Rose, Vin Diesel’in XXX: The Return of Xander Cage, Resident Evil; Final Chapter, John Wick: Chapter Two ve Pitch Perfect 3 gibi önemli filmlerde yer aldı. Rose, UTA, Art2Perform ve avukat Howard Fishman tarafından temsil ediliyor.

Alıntı

Aynı kategoriden diğer haberler
Game of Thrones serisinin yazarı George R. R. Martin, dizide ve kitapta dillere pelesenk olan “Winter is Coming" (...
Dünyanın en sevilen dizilerinden biri olan La Casa De Papel 3. sezon fragmanı ile izleyiciyi heyecanlandırdı. İşte yeni ...
Netflix Ottoman Rising isimli dizisi ile Fatih Sultan Mehmed‘in hayatını anlatmaya hazırlanıyor.  Şu sıralar Netf...
Bu listede bölümü en fazla 45 dakika süren yabancı dizileri sıraladık. Art arda izlerseniz maksimum 100 s...
Netflix ilk sezonu 5 Ekim’de yayınlanan ve ilk günden bu yana tüm dünyada ilgiyle izlenen İspanya orijin...
Yıllardır yerel polise etmediği kalmayan, bütün havalı davalara ortadan dalıp soruşturmayı devralan lanet olası fed...
Kanal D’nin TMC imzalı yeni dizisi Muhteşem İkili geçtiğimiz akşam ekranlarda boy göstermeye başladı. Başar...
Birinci Sezon Bu sezon suçsuz yere idama mahkûm edilen Lincoin Burrows’ un , kardeşi. Michael Scofield&nb...
Sherlock’un ekibi bu defa Bram Stoker’ın Dracula eseri için kolları sıvıyor. Mark Gattis ve Steven Moffat...
Michael Douglas ve Alan Arkin, Netflix’in yeni orijinal dizisi The Kominsky Method ile ekranlara dönüyor!&nbs...
İkinci sezonunun yayınlanmasından bir ay sonra, Netflix platformu Ozark için 3. sezon onayı verdiklerini duyurdu. ...
HBO’nun merakla beklenen dizilerinden birinin yeni sezon başlangıç tarihini sonunda öğrendik: kanal bug&uum...
Sons of Anarchy’nin spin-off’u olarak hayata geçirilen Mayans M.C. yeni sezonun şanslı dizilerinden biri o...
DC Evreni’nin dört bir yanından seçilen ve süper kahraman olma yolunda ilerleyen genç karakterl...
En Çok Okunanlar
Magazin.com.tr derleme haberlerden oluşmaktadır. Yayınlanmasını sakıncalı gördüğünüz haberler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.